menu

Tulum

Opevněné starobylé mayské přímořské město, jehož jméno má záhadný původ, se tyčí na skále na jednom z nejkrásnějších míst Mayské riviéry. Tam, kde se sluneční paprsky odrážejí v bílém písku, se Mayové rozhodli založit pevnost, chráněnou ze tří stran kamennou zdí a z jedné strany karibským mořem, jehož vody narážejí na skálu, na které pevnost stojí.

Je to jedno z mála mayských měst, které bylo obydleno ještě v době příchodu Španělů, ostatní byla dávno opuštěna a pohlcena divokou džunglí. Tulum – pueblo sousedí téměř s archeologickou zónou a představuje typický portrét malebných letovisek, na jehož hlavní třídě lze najít jak krámky s řemeslnou výrobou, tak i místní obchody a potřebné zázemí i množství příjemných restaurací.

Hotelová zóna, která leží přímo na pobřeží a je vzdálena cca 3 km od centra Tulumu, nabízí ubytování v malých a pohodlných hotelech; většinou jde o tzv. cabaňas (stylové bungalovy) a vily architektonicky vystavěné tak, aby vždy ladily s okolní přírodou. Kombinace bohémského prostředí s ekologickým vybavením hotelů zaručuje velmi vysokou úroveň ubytování a nefalšovanou skutečnou romantiku.

Zájezdy destinace Tulum

DREAMS TULUM RESORT & SPA *****
Tulum
od 7 nocí
od 49 690,- Kč
All inclusive ~
Hotel
PO STOPÁCH MAYSKÉ CIVILIZACE
Tulum
od 5 nocí
od 26 490,- Kč
Poznávací okruhy ~
Hotel
ENCANTADA TULUM ****
Tulum
od 7 nocí
od 46 790,- Kč
Pobytový zájezd ~
Hotel
BE TULUM ****
Tulum
od 7 nocí
od 8 900,- Kč
Pobytový zájezd ~
Hotel
AZULIK TULUM *****
Tulum
od 0 nocí
od 7 500,- Kč
Pobytový zájezd ~
Hotel